znak
6. PTO
Nibowaka
obrázek

Zelená liga

Zelená liga je soutěž všech pionýrských tábornických oddílů z Jihomoravského kraje. Skládá se ze čtyř akcí, které se uskutečňují v průběhu školního roku.

První z nich se koná vždy na podzim a obvykle se jedná buď o akci zaměřenou na poznávání Brna, nebo o nějaké sportovní soutěž. V minulých ročnících se několikrát uskutečnilo Brněnské bloudění, atletické soutěže, orientační běh. Poslední novinkou je akční hra Za Psem.

Zimní období zpestřují jak netradiční soutěže, např. vlčí pólo, zabíjená, tak i tradiční uzlovací závody či piškvorky. Letos nás čeká premiéra soutěže na tanečních podložkách.

Na jaře se účastníme Setonova závodu, který prověří všechny účastníky jak po fyzické stránce, tak i v oblasti znalosti přírody a tábornických dovedností.

Poslední společnou akcí je Sraz PTO, kde se sejdou všechny oddíly a kde všichni společně stráví jeden květnový víkend. Na srazu jsou vždy vyhlášeny výsledky právě končícího ročníku Zelené ligy a je připraveno mnoho zábavného programu pro všechny účastníky.

V uplynulých ročnících Zelené ligy jsme se umisťovali na předních místech. Na každé pořádané akci jsme ukázali, že umíme. Naším největším úspěchem současnosti je obhajoba vítězství ve dvou kategoriích v Setonově závodě v letech 2009 a 2010. Zvládneme to i potřetí???

Zelená liga – výsledková listina

web