znak
6. PTO
Nibowaka
obrázek

Vlaštovky

Schůzka Vlaštovky (jméno si děti odhlasovali a vymysleli sami) se schází každou středu (17.00–18.30) pod vedením Sysla. V současné době máme 10 členů různých věkových kategorií. Na schůzkách se věnujeme především hrám a různým zábavných aktivitám, ale nezapomínáme ani na obohacování svých vědomostí, například v oblasti zdravovědy nebo poznávání přírody. Pečlivě se připravujeme na všechny nastávající akce (například Setonův závod). Občas si také vyrazíme někam za zábavou, například na minigolf nebo na laser game. Velkou oblibu u nás mají deskové hry, velmi často hrajeme kupříkladu Activity nebo jiné hry založené na pantomimě a komunikaci. Mezi velké favority patří také jednoduchá a zábavná hra inzeráty. Každý je u nás vítán.

Lišky

Každý čtvrteční podvečer (17.00–18.30) se sejde docela početná skupina dětí hledajících stříbrné klíče s červenou ozdobou. Tato zapeklitá záležitost jim však nezabere více jak pět minut. Jejich hbitý zrak vždy snadno nalezne i takto pečlivě ukrytý poklad. Než se ale vydají za hledáním, musí zvládnout úkoly, které se před nimi každý týden objeví. Vyřešit šifru, uvázat ambulák nebo třeba najít na mapě rozhlednu. Potom většinou vytvoří týmy, které proti sobě soutěží v nejrůznějších hrách. Získané body se sčítají a na konci roku tak čtvrteční schůzka zná svého celoročního vítěze. Schůzky probíhají pod vedením Pulce, Toma a Kokose.

Owo.ce

Owo.ce je nový název pro družinu starších a zkušenějších členů a členek oddílu, kteří pomáhají vedoucím s organizací schůzek a výletů. Na schůzkách (obvykle v pátek od 16.30, přibližně 2× do měsíce) se učí připravovat hry pro různé věkové kategorie, různé příležitosti či různě početné kolektivy, chystají se na role rádců na táboře, ale také se sami zdokonalují v tábornických a sportovních dovednostech. Prostě takový malý, trvalý, vnitroddílový instruktorák. Vede Tom.
web